Британска полиција саопштила је да је у Солзберију дошло до инцидента испред ресторана у ком су бивши агент Сергеј Скрипаљ и његова кћерка Јулија били пре него што је откривено су отровани нервним агенсом
Британска полиција саопштила је данас да је у центру Солзберија дошло до инцидента испред ресторана у којем су бивши двоструки агент Сергеј Скрипаљ и његова кћерка Јулија, почетком марта, вечерали пре него што је откривено да су отровани нервним агенсом.
„Имајући у виду актуелни инцидент у Солсберију и Ејмсберију, преузимамо високе мере предострожности како би осигурали јавну безбедност“, додаје полиција.
Прошле недеље, британска полиција саопштила је да су две особе из града Ејмсбери, у близини Солсберија, отроване „новичоком“, истим нервним агенсом као и Скрипаљеви раније ове године.