То могу само СРБИ! Кошаркаши самлели кенгуре и играју за злато са Америком!

0

Србија – Аустралија 87:61. Кошаркашка репрезентација Србије убедљиво је савладала Аустралију 87:61 у полуфиналу Олимпијских игара у Рију. Изабраници Александра Ђорђевића играће у финалу, за златну медаљу, против селекције САД.

Србија ће се за златну медаљу борити са селекцијом САД, у недељу од 20.45 у Рио де Жанеиру.

Најефикаснији у победи над Аустралијом био је капитен Милош Теодосић са 22 поена, Стефан Марковић постигао је 14, а Мирослав Радуљица 11.

Србија је одлично почела утакмицу, била чврста у одбрани и сигурна у нападу, а тако је играла и током целог сусрета.

Кошаркаши Аустралије су захваљујући одличној одбрани српских играча постигли само пет поена у првој четвртини, па је екипа Александра Ђорђевића после тог периода водила 11 разлике.

Јокић је два пута блокиран на почетку друге деонице, па је Аустралија са пет везаних поена смањила заостатак, али се Теодосић вратио у игру и тројком прекинуо ту серију.

Сви српски кошаркаши су били расположени, а посебно Теодосић, који је кошем уз фаул одвео свој тим на плус 14 после четири минута друге четвртине.

Напад Аустралије је потпуно стао, њени играчи су промашивали из свих позиција захваљујући агресивној одбрани, а српски кошаркаши су били одлични и у нападу, па су на полувреме отишли са 21 разлике.

Аустралија је у трећој четвртини играла много боље у нападу и постизала је знатно више поена него у првом полувремену, али је Србија радила исто то и одржавала је предност све до финиша те деонице када је поново потпуно преузела конторлу и у последњу период ушла са чак 28 поена предности.

Последња четвртина донела је опуштање после велике предности, па је Аустралија успела да смањи на 20 поена заостатка, али резервни тим Србије није дозволио да екипа посустане, па је забележена убедљива победа.